MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY DOROSTU VE SPORTOVNÍCH DISCIPLÍNÁCH MLADÝCH HASIČŮ - HRA PLAMEN
Plzeň, 1.-5.7.2018

Mistrovský závod jsme zahájili disciplínou Závod požárnické všestrannosti. Naše první hlídka předvedla excelentní střelbu, malinko hůře už si vedla v běžecké části náročné trati. Druhá hlídky naopak běžela jak vítr a zapsala druhý nejrychlejší běžecký čas ze všech hlídek, avšak zde nás naopak zradila střelba. Celkově z toho bylo 10.místo.

I když to stále vypadalo, že v Plzni se nám štěstí vyhýbalo obloukem a trápila nás série zranění, bojovali jsme, jak nejvíc to šlo. Z úvodního 10.místa na ZPV jsme druhý den poskočili po 4.disciplínách až na bronzovou příčku, a i když ne vše se podařilo jak umíme, nevzdali jsme to.

Ze dvou závěrečných disciplín posledního dne mistroívství se nám bohužel povedla pouze jedna, štafeta 4 x 60, ve které jsme se stali mistry republiky. Bohužel naše královská disciplína, požární útok, se nám na letošním mistrovství vů§bec nevydařila.

Každý závod jednou končí, ačkoli medailí máme na krku mnoho, tu celkovou se nám bohužel vybojovat nepodařilo. I když nás hned ze začátku braňák “srazil na kolena” my jsme se nevzdali a s úsměvem bojovali dál a pomalu se šplhali na nejvyšší příčky! Štěstíčko při nás, ale nakonec opravdu nestálo a tak jsme přivezli domů “až”, ale přesto krásné celkové 5. místo!

Kromě kolektivních disciplín proběhl v rámci mistrovství i závod jednotlivců.

Pískovka se opět neztratila.

Potěšující je krásné 5.místo Elišky Němečkové a 6.Karolíny Lefnerové.

Tentokrát však zářili zejména naši chlapci. Na hodnoceném 8.místě skončil Vojta Ševčík a 7. Vojta Urban. Největší radost nám udělal stříbrný MARTIN ZRADIČKA.

Nezbývá než poděkovat, pochválit a vyjádřit úctu.

Ano, nejsme mistři republiky, dokonce nemáme ani bednu v celkovém pořadí.

Ale máme tři medaile z jednotlivých disciplín a spoustu nových poznatků a zkušeností do budoucího života. Poznali jsme sílu kamarádství a týmové spolupráce, když se někomu z nás nezdařilo. Poznali jsme opravdové přátelství.

Opět se ukázalo, že sport přináší radost i slzy, smích i pláč, štěstí i smůlu. My si té smůly tentokrát vybrali až zbytečně moc. Nevadí, úsměv se nám nakonec vrátil a my věříme, že zase příště bude štěstí při nás.

Za SDH Písková Lhota děkujeme všem, kteří náš sbor, obec, okres Nymburk i Středočeský kraj reprezentovali: Martě Kovaříkové, Elišce Němečkové, Valče Homolkové, Káje Lefnerové, Sabče Vantuchové, Šimonu Crkalovi, Martinu Zradičkovi, Vojtovi Ševčíkovi a Vaškovi Soukupovi.

Upřímně děkujeme všem rodičům a fanouškům, kteří nás do Plzně doprovodili, podrželi a podporovali.